05.11.2009 na małej scenie odbędzie się Elbląska Scena Literacka - Zaduszki poetyckie. Zespół Alter Ego znów pomoże przy literackich wspomnieniach jednego z polskich poetów. Wszystkich miłośników poezji serdecznie zapraszamy w przyszły czwartek na godzinę 17:00 do teatru.
Autor powiadomienia: Borys K.
czwartek, 29 października 2009
sobota, 17 października 2009
wtorek, 15 września 2009
Po wakacyjny powrót...
Od wrzenia Alter Ego powraca z wakacyjnego wypoczynku na łono sztuki. Nowy sezon, nowe happeningi, nowe etiudy i kto wie może coś jeszcze ? Nowa myśl przewodnia pana W. wciąż jest tajemnicą dla świata zewnętrznego lecz członkowie zespołu ciężko pracują by dobrze spoglądać na sztukę przez nowy "pryzmat". Wciąż trwa również rekrutacja dla nowych "aktorów"naszego młodzieżowego teatru. Wszyscy chętni mogą się stawić na zajęciach (poniedziałek i środa godzina 17:00).
Autor: Borys K.
Autor: Borys K.
środa, 24 czerwca 2009
Program Zderzeń Teatralnych
godz. 10.00 – Teatr TETRAEDR z Raciborza, Raciborskie Centrum Kultury, spektakl pt. WHAT A BLOODY STORY.
Teatr istnieje od 1992 r. Jest wspólną drogą i kawałkiem życia wielu młodych ludzi, którzy zostawili tu dużo dobrej energii, emocji, własnych historii, przyczynili się do wypracowanie swoistego stylu pracy i obrazowania na scenie. Istotą pracy TETRAEDRU jest organiczność, fizyczność, odwołanie się do archetypów, rytuałów i rytmów życia codziennego – z dala od publicystyki. To wszystko wpisane w surrealizm, absurd i groteskę.
Zespół o spektaklu: „Inspiracją do większości naszych spektakli jest codzienna rzeczywistość, ta, która zapętla się w rytuał. Chwytamy gesty, słowa, dźwięki. Nawarstwiamy je. Czekamy na większe i mniejsze eksplozje. Czerpiemy ze schematów, w które jesteśmy uwikłani. Pozwalamy im narastać do granicy obłędu, potem demontujemy je i obserwujemy jakie wibracje po sobie pozostawiają. Tak jest też w "What a bloody story”.
Autor tekstu – Herold Spah
Scenariusz - Grazyna Tabor oraz zespół
Reżyseria – Grażyna Tabor
Wykonawcy: Anna Jegierska – Michalska, Joanna Mużelak, Karolina Iwulska, Aleksandra Tabor, Piotr Dominik, Rafał Łachut, Kuba Kurakiewicz
Czas trwania - 45 minut
godz. 11.15 – TEATR MAMROCZĄC z Tarnowa, Grupa niezależna, spektakl pt. KRÓTKI KRZYK
Teatr MAMROCZĄC to alternatywny teatr młodzieżowy, założony w sierpniu 2008 roku. Grupa skupia młodych ludzi z różnych tarnowskich liceów.
O spektaklu: KRÓTKI KRZYK to próba ukazania zwykłego życia w inny sposób. W pewnym stopniu negujemy miłość i przyjaźń, które rozwijają się wśród bohaterów. Czy samobójcza śmierć jest najlepszym rozwiązaniem problemów bohaterki? Czy mamy prawo uznawać ją za osobę słabą?
Autor tekstu – Jakub Margosiak
Scenariusz i reżyseria – Jakub Margosiak
Wykonawcy – Wioletta Wątroba, Natalia Ziętara, Daria Płaneta, Dominika Proszowska, Jakub Margosiak
Czas trwania - 45 minut
godz.12.30 – TEATR FREEMOTIONS z Połczyna Zdroju, Centrum Kultury w Połczynie – Zdroju, spektakl pt. ŚNIENIE MOTYLA
Teatr istnieje od lutego 2008 roku. W swojej pracy inspiruje się metodą improwizacji Jerzego Grotowskiego i nurtem „Physical Theatre”.
O spektaklu: Spektakl składa się z 4 etiud, każda z nich to krótka historia opowiadająca o jednym marzeniu. Całość tworzy kalejdoskop marzeń na pograniczu jawy i snu. Spektakl oparty jest na obrazach, ruchu i emocjach.
Autor tekstu – Albert Camus, zespół
Scenariusz i reżyseria – Marta Waszkielewicz – Paradecka
Wykonawcy – Anna Golińska, Urszula Karandyszewska, Marta Majewska, Ewelina Malesza, Jan Matwijczak, Sebastian Gola, Adrian Bartosik, Adam Gola, Marta Nurkiewicz.
Czas trwania - 30 minut
godz. 13.30 – TEATR IMPRESJA z Zegrza, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa w Zegrzu, spektakl pt. POCZTÓWKI
Teatr IMPRESJA powstał 8 lat temu, współpracuje i tworzy przy Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w Zegrzu. To dziesięcioosobowa grupa zwariowanych ludzi, którzy z miłości do teatru postanowili wspólnie powiedzieć coś o świecie i ludziach w nim żyjących.
Tematyka spektakli, które teatr ma swym dorobku jest różnorodna począwszy od patriotycznej, skończywszy na tematach potocznie określanych jako tabu.
Tekst - Zbigniew Herbert, Ryszard Kapuściński, Dubrawka Ugresic, Matka Teresa z Kalkuty, Anna Świrszczyńska, Arturo Perez-Reverte, Jan Lechom, Petra Prochazkowa, Emir Suljagić
Charakteryzacja - Anna Pakuła
Opracowanie muzyczne na wiolonczelę - Marzena Białobrzeska
Scenariusz i reżyseria - Betina Dubiel
Wykonawcy – Anna Pakuła, Monika Retmaniak, Mirosław Kosakowski, Michał Kozłowski, Małgorzata Król, Agata Krzywicka, Karolina Król, Jacek Śmietanko, Marzena Białobrzeska – Korzycka (wiolonczela), Gabrysia Korzycka (skrzypce)
Czas trwania - 35 minut.
godz.14.20 – Młodzieżowa Grupa Teatralna SPUT 2 z Puław, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, spektakl pt. RÓŻOWA SKARPETKA
Zespół istnieje od 6 lat, na swoim koncie ma 6 premier.
O spektaklu: Anka nocuje u Ewki. Dziewczyny rozmawiają o tym co działo się na imprezie, na której razem były. Powoli z ich rozmowy wyłania się drastyczna historia. Co wydarzyło się na tej z pozoru niewinnej imprezie? Która z dziewczyn mówi prawdę?
Autor tekstu – Natalia Fijewska – Zdanowska
Reżyser – Katarzyna Marosz
Realizator światła Jarosław Bernat
Wykonawcy – Weronika Tarach, Monika Zachaj
Czas trwania - 35 minut
godz. 15.30 – Teatr UHURU z Gryfina, Gryfiński Dom Kultury, spektakl pt. PIEROGI
Teatr UHURU powstał w 1997 roku, tworzy przedstawienia autorskie. Współpracuje z zagranicznymi – głównie z niemieckimi ośrodkami kultury uczestnicząc w projektach wymiany młodzieży oraz współorganizując warsztaty teatralne.
O spektaklu: PIEROGI to spektakl o …wolności. O możliwości wyboru, o negacji i prawie do zaprzeczania, ale i akceptacji tego co uważamy za słuszne i przyjmujemy jako własne.
Autor tekstu – Janusz Janiszewski i zespół
Reżyseria – Janusz Janiszewski
Współpraca reżyserska Violina Janiszewska
Wykonawcy – Natalia Nikonowicz, Ewa Chmielewska, Dominik Smaruj, Paweł Kubicki, Łukasz Ziemski
Czas trwania - 45 minut
godz. 16.30 – TEATR KOD z Dębna, Dębnowski Ośrodek Kultury, spektakl pt. OSZALAŁA
O spektaklu: OSZALAŁA opowiada historię starej kobiety, która boryka się ze swoją samotnością. Porzucona przez bliskich wegetuje w przyklasztornym schronisku. Ma dar widzenia zmarłych, dlatego często przychodzi na cmentarz, gdzie może z nimi rozmawiać. Ludzie widząc kobietę rozmawiającą ze sobą, uważają, że jest szalona.
Autor tekstu – Anatol Wierzchowski
Scenariusz i reżyseria – Anatol Wierzchowski
Wykonawca - Magdalena Tkacz
Czas trwania – 30 minut
godz. 17.30 – Teatr NA FUNDAMENTACH z Szamocina, Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno – Teatralne „Stacja Szamocin”, spektakl pt. DZIADOWANIE
Teatr NA FUNDAMENTACH to grupa ludzi w różnym wieku, którzy zarażeni wizją założycielki Magdaleny Płanety chcą rozwijać swoją pasję, nie tylko przez granie na scenie, ale też wychodzenie do innych, pokazywanie im czym jest teatr.
O spektaklu: DZIADOWANIE na podstawie Dziadów II Adama Mickiewicza to spektakl pełen symboli i trudnych, często niewypowiedzianych pytań, pytań, które współczesny świat, przekonany o swej nieśmiertelności stawia sobie zbyt rzadko.
Tekst – Adam Mickiewicz
Scenariusz i reżyseria – Magdalena Płaneta
Wykonawcy – Lidia Czerniak, Katarzyna Kłosowska, Magdalena Banachowicz, Marcel Dezor, Ewa Marciniak, Piotr Bondura, Katarzyna Surma, Sylwia Cybulska, Emilia Swadowska
Czas trwania - 35 minut
godz.18.15 – Teatralne Studio Młodych ALTER EGO z Elbląga, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, spektakl pt. 1944 – KLISZE PAMIĘCI
Studio istnieje od 16 lat jako grupa nieformalna, offowa. Od 11 sezonów pod patronatem Teatru im.A. Sewruka w Elblągu.
O spektaklu: spektakl zrealizowany w konwencji teatru poetyckiego, gdzie słowo traktowane jest na równi z symbolem i świadomością ciała, w którym słowo jest tak samo silnym środkiem jak gest oraz plastyka.
Autor tekstu – Anna Świrszczyńska, Zbigniew Jasiński, Mieczysława Ubysz, Edward Chudzyński, Władysław Broniewski
Scenariusz i reżyseria – Tomasz Walczak
Wykonawcy – Weronika Gwóźdź, Ada Korcz, Klaudia Sokołowska, Alicja Wierzbicka, Aleksandra Baszuro, Paulina Kwiatkowska, Ewelina Flizik, Karolina Lichocińska, Anna Milkowska, Anna Gulak, Borys Klejnota, Arkadiusz Kiciak
Czas trwania – 30 minut
godz. 19.00 – Grupa Teatralna ZMYSŁ z Ostródy, Biuro Promocji Miasta Ostróda, spektakl pt. SEGREQUCJA
Powołana do życia w 2002 roku GT „Zmysł” okazała się twórczym azylem dla ostródzkiej młodzieży. Zespół propaguje teatr ruchu i muzyki, ale coraz częściej eksperymentuje również ze słowem. Ma na swoim koncie szereg spektakli i akcji ulicznych.
O spektaklu: spektakl SEGREQUCJA to dynamiczna groteska opisująca problem społeczny widziany oczami młodzieży. Wszechobecna sterowność, zmanipulowanie i pogubienie stała się punktem wyjścia do napisania scenariusza. Co wybrać, jak wybrać i czy starczy odwagi żeby wybrać?
Scenariusz – Monika Kazimierczyk wraz z zespołem
Reżyseria – Monika Kazimierczyk
Wykonawcy – Dariusz Wychudzki, Alicja Suszek, Szymon Nidzgorski, Angelika Magiera, Angelika Matusiak, Agnieszka Frączek, Martyna Brink, Martyna Konewka, Szymon Szypczyński, Justyna Włoch, Marzena Jezior, Aleksandra Jędrzejczyk, Mateusz Król, Katarzyna Suska, Sebastian Rutkowski, Mateusz Szturma
Czas trwania – 25 minut
Źródło
Subskrybuj:
Posty (Atom)